Opole // Pokój Krzesia

POTENCJAŁ

MUSI BYĆ!

Krzesimir to pięcioletni chłopiec, który do chwili remontu dzielił pokój ze swoją starszą siostrą – Hanią. Dlatego jego nowo powstające królestwo musiało być dopracowane w każdym calu! Projektowanie pokoju dla pięcioletniego chłopca to trochę jak tworzenie mini poligonu! Tu może się zdarzyć wszystko! 

Przestrzeń do pracy to ogromny blat, który na pewno posłuży do matury, a może nawet dłużej! Dzięki wykorzystaniu przepięknego i jakże funkcjonalnego krzesła które rośnie z dzieckiem (Cybex Lemo) blat ma tradycyjną wysokość biurka. W połączeniu z szafkami (Ikea Trofast), które teraz służą do przechowywania zabawek, a po wstawieniu półek można będzie w nich poukładać książki oraz z minimalistyczną zabudową grzejnika powstał bardzo ciekawy mebel, który wygląda nowocześnie i minimalistycznie!

Drabinka treningowa (Decathlon) to idealne rozwiązanie które pozwoli we względnie bezpieczny sposób uwolnić pokłady energii! I jest to rozwiązanie na lata, które nie tylko jest fajnym aspektem wizualnym nadającym wnętrzu swoistej męskości, ale również bardzo praktycznym i mobilizującym 🙂 

Elementem przewodnim tego małego raju jest sosnowe drewno, które zespaja wszystko w jedną całość. Dzięki temu że sosna jest dość wyraźna w swojej strukturze i dominuje tu dużo sęków, nadaje pokoikowi charakteru, biorąc pod uwagę to że całość jest dosyć stonowana. Kolor niebieski wpływa na kreatywność, ale nie ma go zbyt dużo, żeby nie przytłaczał. Wszystko doprawione czarnymi dodatkami tworzy spójną całość i jest na tyle uniwersalne, że odnalazłby się tu chłopiec w każdym wieku!   

Krzesio, podobnie jak jego siostra, brał udział w etapie tworzenia projektu, wybierał kolory i grafiki do ramek, konsultowaliśmy z nim elementy wystroju i sprawiało to mega frajdę zarówno jemu jak i nam! Naszą ulubioną rzeczą są światełka pod łóżkiem, wprowadzają niesamowity klimat!!

Btw, tak dla bezpieczeństwa wszystkie elementy wiszące są zamontowane na kotwę chemiczną, więc użytkowanie mebli niezgodnie z przeznaczeniem nie powinno stanowić problemu 😉